Text na řeč

Náměstek Knot: Sedmý ročník Jihočeských podnikatelských voucherů je určen zejména na podporu malých a středních firem

Dva miliony korun věnuje Jihočeský kraj na podporu inovačního podnikání v regionu. V rámci sedmého ročníku programu Jihočeských podnikatelských voucherů navíc nastavil podmínky tak, aby pomohl zejména malým a středním firmám. Ty totiž byly koronavirovou pandemií postiženy nejvíce. Potvrdil to 1. náměstek hejtmanky Josef Knot s tím, že veškeré podrobnosti k programu, stejně tak, jako formulář žádosti, získají zájemci na stránkách www.inovoucher.cz
 
„Malé a střední podniky mohou v této výzvě získat buď na spolupráci s vybranou vědeckovýzkumnou institucí až 150 tisíc korun, nebo až 90 tisíc na službu expertního poradce. Potřebnou finanční spoluúčast jsme navíc snížili z původních 25 procent na deset,“ zdůraznil Knot, podle něhož spolupráce mezi firmami a odborníky může pomoci zlepšit technologii výroby, vlastnosti produktů, zefektivnit hospodaření či zvýšit produktivitu práce.  „Pomocí voucherů už bylo podpořeno celkem 79 projektů za téměř 9,5 milionů korun. Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích například pomohla jednomu z příjemců voucheru významně zefektivnit výrobu elektronických součástek pomocí nového automatizovaného zařízení a Západočeská univerzita v Plzni pak prodloužila životnost 3D tiskové hlavy Protoprint Raptor díky podrobné teplotní analýze a změně konstrukčního řešení její spodní části,“ upozornil náměstek na některé z úspěšných projektů minulých ročníků.
 
Jihočeské podnikatelské  vouchery fungují v Jihočeském kraji sedm let. Každoročně do nich kraj investuje 2 miliony korun. Sedmý ročník odstartoval 1. července 2020. Postup podání žádosti je pro zájemce popsán na tomto odkazu: https://www.inovoucher.cz/postup-podani-zadosti.html.
 

Štítky