Odstartovala stavba napojení českobudějovické zanádražní komunikace s dálnicí D3. Projekt vyjde na 88 milionů korun a práce potrvají 10 měsíců

Napojení jedné z páteřních dopravních tepen v Českých Budějovicích na dálnici D3. To je hlavním cílem projektu čtvrté a páté etapy dostavby zanádražní komunikace. Slavnostní zahájení prací se uskutečnilo v pátek 20. května.

Hejtman Martin Kuba uvedl, že stavba tohoto dálničního přivaděče o celkové délce 722 metrů potrvá 10 měsíců a vyžádá si náklady 88 milionů korun. Investorem je Jihočeský kraj, přičemž 47 milionů činí dotace z EU. „Obě etapy dostavby zanádražní komunikace napojí střed města na dálnici D3, která tu tvoří obchvat Českých Budějovic,“ dodal Kuba s tím, že za necelý rok se tak mohou jihočeští řidiči těšit na výrazné zlepšení komplikované dopravní situace v krajském městě.

Náměstek hejtmana pro investice Tomáš Hajdušek upřesnil, že čtvrtá etapa dostavby zanádražní komunikace představuje napojení mezi kruhovým objezdem v českobudějovické Novohradské ulici nad nákupním centrem Penny v Nových Hodějovicích. „Na ni navazující pátá etapa dostavby zanádražní komunikace následně přivede řidiče na dálnici D3 v lokalitě českobudějovické čtvrti Pohůrka,“ uzavřel Hajdušek.

Statutární město České Budějovice v rámci stavby zaplatí náklady na vybudování cyklostezky a veřejného osvětlení. Předpokládaná cena včetně výkupu pozemků je přes 20 milionů korun.

20.05.2022 Bc. David Hocke