Text na řeč

Prachatická nemocnice má další dva moderní operační stoly

Dvěma zbrusu novými operačními stoly RAMED s výměnnou pracovní deskou a dalším příslušenstvím disponují centrální operační sály Nemocnice Prachatice, a.s. Instalovány byly v první polovině února. „Cena obou stolů byla celkem 3 040 950 Kč bez DPH a dodavatelem byla firma Mediset-Chironax s.r.o. České Budějovice. Operační stoly byly vyrobeny na zakázku přesně podle požadavků předmětu vyhlášené veřejné zakázky, resp. dle stanovených zadávacích podmínek VZ,“ uvádí předseda představenstva prachatické nemocnice Michal Čarvaš.
 
Systém operačních stolů RAMED s výměnnou pracovní deskou představuje špičkové řešení uspořádání operačního sálu a otevírá možnost uplatnění stolům RAMED na nejmoderněji řešených pracovištích. „Jeho předností je zejména značná univerzálnost, kdy v rámci jednoho sálu a jednoho stolu je možno provádět zákroky řady chirurgických oborů i gynekologie, a to díky možnosti volby optimální pracovní desky a dalšímu příslušenství,“ doplnil primář chirurgického oddělení MUDr. Vladimír Tišler.

Operatérům nové stoly umožní rozšířit spektrum prováděných výkonů a také zdravotníkům výrazně zjednoduší práci s pacienty i přístroji. Nákup operačních stolů je dalším krokem v procesu modernizace prachatické nemocnice.