Stavba I. etapy Jižní tangenty by měla stát 985,3 milionu korun

985,3 milionu korun. Na tolik by měla vyjít stavba I. etapy Jižní tangenty. Rozhodnutí rady kraje potvrdil první náměstek hejtmanky Josef Knot s tím, že investici ještě musí schválit krajské zastupitelstvo.

Tato část Jižní tangenty má začínat v lokalitě mezi Planou a Včelnou na Českobudějovicku. Ve finále má propojit silnici I/3 mezi Českými Budějovicemi a Českým Krumlovem s nájezdem na dálnici D3 v místě mimoúrovňové křižovatky Roudné na Českobudějovicku. Její plánovaná délka je zhruba 2,7 kilometru a plánuje se, že stavba potrvá 24 měsíců v letech 2020 až 2023, kde je započítána nutnost přerušení prací během zim,“ upřesnil Knot.

Podle prvního náměstka hejtmanky pak součástí tohoto projektu je například i rozšiřování a přeložky místních komunikací, budování inženýrských sítí a protihlukových opatření či výsadba zeleně.

12.06.2020 Bc. David Hocke