AKTUALITY

Centrum míčových sportů u českobudějovického výstaviště už zná termín dokončení.

Centrum míčových sportů u českobudějovického výstaviště už zná termín dokončení

Centrum míčových sportů (CMS) u českobudějovického výstaviště - další z projektů Jihočeského kraje pro zlepšení života Jihočechů začíná dostávat konkrétní podobu. Reprezentativní multifunkční sportovní zařízení má mít kapacitu 5 000 diváků a hrací plochu o rozměrech 30 x 50 metrů s dostatečnou výškou 13 m. Cena je odhadována na 1,5 miliardy Kč. Konkrétní podoba zařízení vzejde z architektonické soutěže, jejíž zadání se právě finalizuje. Vítězný návrh bude znám v únoru příštího roku, stavební povolení by kraj rád získal v červenci 2026 a dokončení celého projektu je plánováno na listopad 2028. 

Náměstek hejtmana Hroch volal starostovi Vacova: stali jste se Vesnicí roku Jihočeského kraje 2024.

Náměstek hejtmana Hroch volal starostovi Vacova: stali jste se Vesnicí roku Jihočeského kraje 2024

Vacov na Prachaticku se stal Vesnicí roku Jihočeského kraje 2024. Tradiční dobrou zprávu i se srdečnou gratulací telefonoval náměstek hejtmana Pavel Hroch starostovi Františku Čtvrtníkovi v pátek 24. května. Pro obec s téměř patnácti sty obyvateli se jedná o premiérový titul. 

Po 22 letech a na stejném místě si znovu česká a rakouská strana řekly „ano“.

Po 22 letech a na stejném místě si znovu česká a rakouská strana řekly „ano“

Znovuobnovený slib další budoucí spolupráce česko-rakouského Euroregionu Silva Nortica svými podpisy stvrdili náměstek hejtmana a předseda Jihočeské Silvy Nortici Pavel Hroch a prezidentka rakouské Spolkové rady a předsedkyně Regionalverband Waldviertel Margit Göll.

Setkání pro školy 20 let v EU

Dvacet let v Unii: Příjemci z Jihočeského kraje už získali 12,6 miliard z regionálních operačních programů

Evropské finance jsou hlavní hybnou silou regionálních investic. Čtyři na sebe navazující regionální operační programy financovaly v Jihočeském kraji už 2 163 projektů. Nejvíc peněz zamířilo do dopravy, zdravotnictví a kultury s cestovním ruchem. Vyplývá to ze statistik Centra pro regionální rozvoj, které programy administrovalo. Jeho jihočeská pobočka vytipovala nejdůležitější projekty posledních dvaceti let. 

Ilustrační foto (zdroj obrázku www.pixabay.com)

Strakonická nemocnice zvyšuje připravenost personálu na případný útok aktivního střelce

Ve čtvrtek 23. května 2024 proběhne v Nemocnici Strakonice rozsáhlé policejní cvičení, jehož cílem je nastavit a prověřit postupy pro případ, kdy by nemocnici napadl aktivní střelec. Toto cvičení bude simulovat reálnou situaci a proběhne v prostorech chirurgické ambulance v pavilonu operačních oborů. 

Muzeum středního Pootaví Strakonice získalo v návštěvnické soutěži titul Muzeum roku 2023.

Muzeum středního Pootaví Strakonice získalo v návštěvnické soutěži titul Muzeum roku 2023

Soutěž Muzeum roku byla vyhlášena jako součást mediální kampaně Národní soutěže muzeí Gloria musaealis a zaměřila se na hodnocení návštěvníků.  Soutěž uspořádala Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – agenturou CzechTourism. Cílem je propagovat obor muzejnictví i činnost jednotlivých muzejních institucí a zároveň získat informace o hodnocení práce muzeí jejich návštěvníky.