Hejtman Kuba se na písecké radnici setkal s prvním letošním občánkem kraje

Hejtman Martin Kuba navštívil ve středu 31. srpna Písek, aby se tu setkal s prvním letošním jihočeským občánkem Nelou Dobiášovou a jejími rodiči Helenou a Ivanem. Zároveň se byl podívat na stavbu domu pro seniory v Sovově ulici.

Spolu se starostkou Písku Evou Vanžurovou přivítal rodiče první Jihočešky a obě jejich dcery Nelu a Barunku v obřadní síni písecké radnice. Předal jim tradiční dárek, kterým kraj obdarovává prvního Jihočecha v roce, a to zlatý řetízek s přívěskem. Také od města Písek dostali rodiče Nelinky malou pozornost a už v lednu jim starostka předávala šek se symbolickou částkou 2022 korun. Starostka Vanžurová i hejtman Kuba malé Nele popřáli hodně zdraví a aby rodičům dělala samou radost. Nela se narodila 1. ledna jednu minutu po půlnoci a kromě toho, že byla prvním letošní Jihočeským miminkem, patří mezi první čtyři děti narozené v ČR tomto roce. 

Domov pro seniory v Sovově ulici buduje město Písek i za podpory Jihočeského kraje, od nějž získal dotaci 20 milionů korun, celkové náklady na stavbu dosáhnou 185 milionů korun bez DPH. Hejtman Martin Kuba se zajímal o kapacitu zařízení, celkové náklady na stavbu i o termín dokončení. Měl také možnost si staveniště prohlédnout.

Autor textu: Petra Měšťanová, tisková mluvčí

02.09.2022 Bc. David Hocke