první miminko

První jihočeské miminko roku 2024 je z Písku

Prvním dítětem, které se v roce 2024 narodilo v Jihočeském kraji je Amélie z Písku. Maminka Karolína Voráčková ji na svět přivedla 53 minut po půlnoci. První Jihočeška roku měří 50 cm a váží 3550 g.

Další novoroční holčička, Ellen, se narodila ve 2:17 v Jindřichově Hradci. A pomyslné stupně vítězů uzavírá třetí v pořadí: chlapec Jan, který se narodil ve 3:29 v Českých Budějovicích. 

Bramborová medaile míří do Tábora, kde se v 5:56 narodila holčička Rozálie. 
 

03.01.2024 Bc. David Hocke

Mira je první ukrajinské miminko narozené v Jihočeském kraji. Jméno je odvozené od slova “mír”

Ve čtvrtek v 17 hodin se v porodnici v Českých Budějovicích narodila Mira, první miminko, jehož maminka utekla před válkou z rodné Ukrajiny.Včera ráno jsem byl Miru s maminkou Irynou v porodnici navštívit. Obě jsou zdravé a vypadá to, že je brzy z porodnice pustí do jejich nového dočasného domova,“ řekl první náměstek hejtmana Jihočeského kraje František Talíř.

02.09.2022 Bc. David Hocke

První letošní miminko narozené na jihu Čech se jmenuje Adam a je ze Strakonic

Již 27 minut po půlnoci se 1. ledna v Nemocnici Strakonice narodilo první jihočeské miminko roku 2020. Rodiče mu dali jméno Adam. „Miminko je zdravé a má se čile k světu. Rodičům gratulujeme a přejeme vše nejlepší,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice Strakonice, a.s. Tomáš Fiala. Porod proběhl přirozeně, bez komplikací, chlapeček vážil 2 680 gramů. 

Jihočeská hejtmanka Ivana Stráská by ráda, jako již tradičně, první miminko Jihočeského kraje navštívila a předala mu dárek - zlatý přívěsek.

02.09.2022 Bc. David Hocke