Jihočeský kraj uspořádá 21. října první dopravní soutěž pro středoškoláky

Ve čtvrtek 21. října 2021 od 8:45 hod. se uskuteční na dopravním hřišti a v prostorách Ústředního automotoklubu v Českých Budějovicích Dopravní soutěž Jihočeského kraje 2021 pro střední školy. Podobná soutěž pro věkovou kategorii 15 – 19 let zde dlouhá léta chyběla. Soutěžit budou předem přihlášená tříčlenná družstva, jež budou reprezentovat školy, které mají sídlo v našem kraji.

Družstva budou usilovat o co nejlepší umístění v následujících disciplínách: jízda zručnosti na malém motocyklu, jízdním kole a koloběžce, test z pravidel silničního provozu a technika (povinná výbava vozidel a jezdců na nich). 

Na organizačním zajištění akce se společně podílí Jihočeský kraj – Krajský úřad, krajské pracoviště BESIP Ministerstva dopravy, Magistrát města České Budějovice, Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje, Územní odbor České Budějovice, Profiautoškola ÚAMK, Automotoklub České Budějovice a VOŠ a SPŠ automobilní a technická v Českých Budějovicích. Ceny pro nejlepší do soutěže věnují Jihočeský kraj a ÚAMK České Budějovice. 

Podrobnější informace naleznete na facebookové stránce BESIP Jihočeský kraj.
Propozice naleznete zde.
 

dopravka
04.10.2021 Bc. David Hocke