BESIP

BESIP – Bezpečně na dovolenou 22

Odbor dopravy a silničního hospodářství krajského úřadu Jihočeského kraje připravil besedu pro veřejnost s názvem BESIP – Bezpečně na dovolenou 22. Konat se bude v pondělí 27. června 2022 od 15:00 hod. v kruhovém sále zastupitelstva.

16.06.2022 Bc. David Hocke

Do Zadaru jede ČR reprezentovat družstvo Církevní ZŠ na Rudolfovské. Vyhrálo dopravní soutěž mladých cyklistů

V Moravskoslezském kraji se uskutečnilo poslední krajské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů 2022. Do evropského finále, které letos proběhne v září v chorvatském Zadaru, postupují první dvě družstva z mladší kategorie, která budou Českou republiku reprezentovat pod hlavičkou Ústředního automotoklubu ČR (ÚAMK) a Autoklubu ČR (AČR). Nejlepší v mladší kategorii bylo družstvo Církevní základní školy Rudolfovská z Českých Budějovic pod vedením paní učitelky Viktorové. Gratulujeme k tomuto velkému úspěchu!

14.06.2022 Bc. David Hocke

Náměstek jihočeského hejtmana pro dopravu Krák ocenil pedagoga Frantu za celoživotní práci v oblasti BESIP

Za celoživotní práci v oblasti bezpečnosti silničního provozu a zvyšování osvěty o dopravě u dětí a mládeže ocenil bývalého pedagoga Josefa Frantu náměstek jihočeského hejtmana pro dopravu Antonín Krák. Stalo se tak v rámci Semináře BESIP pro pedagogy Jihočeského kraje konaného v úterý 5. dubna. „Pan Franta se věnoval vzdělávání dětí a mládeže v dopravní výchově 38 let. A to velice úspěšně. Gratuluji mu proto k ocenění za celoživotní práci. A zároveň mi je ctí, že mu k tomu mohu osobně i poděkovat,“ řekl Krák.

05.04.2022 Bc. David Hocke

Jihočeský kraj uspořádá 21. října první dopravní soutěž pro středoškoláky

Ve čtvrtek 21. října 2021 od 8:45 hod. se uskuteční na dopravním hřišti a v prostorách Ústředního automotoklubu v Českých Budějovicích Dopravní soutěž Jihočeského kraje 2021 pro střední školy. Podobná soutěž pro věkovou kategorii 15 – 19 let zde dlouhá léta chyběla. Soutěžit budou předem přihlášená tříčlenná družstva, jež budou reprezentovat školy, které mají sídlo v našem kraji.

04.10.2021 Bc. David Hocke

Jihočeský kraj uspořádá první autoškolskou konferenci

Odbor dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Jihočeského kraje uspořádá v úterý 31. srpna 2021 od 9:00 hod. svoji první autoškolskou konferenci. Akce se uskuteční v kruhovém sále zastupitelstva kraje za příslušných bezpečnostních a hygienických opatření pro předem přihlášené účastníky z řad učitelů autoškol, provozovatelů a lektorů školicích středisek profesionálních řidičů a odborníků v oblasti bezpečnosti silničního provozu. Formou moderované diskuze se budou probírat novinky a chystané změny v oblasti vzdělávání a zkoušení řidičů.

16.08.2021 Bc. David Hocke

Náměstek jihočeského hejtmana pro dopravu Krák ocenil pedagožku Lattnerovou za celoživotní práci v oblasti BESIP

Za celoživotní práci v oblasti bezpečnosti silničního provozu a zvyšování osvěty o dopravě u dětí ocenil bývalou pedagožku Jarušku Lattnerovou náměstek jihočeského hejtmana pro dopravu Antonín Krák. Stalo se tak v rámci Semináře BESIP pro pedagogy Jihočeského kraje v úterý 30. března. Vzhledem k současné koronavirové pandemii se letos seminář uskutečnil poprvé on-line.

31.03.2021 Bc. David Hocke

Odbor dopravy uspořádá 30. března webinář pro pedagogy v oblasti BESIP

Odbor dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Jihočeského kraje uspořádá ve spolupráci s krajským střediskem BESIP v úterý 30. března 2021 od 9:00 hod. online webinář pro pedagogy dopravní výchovy a provozovatele dětských dopravních hřišť formou schůzky v aplikaci MS Teams.

25.03.2021 Bc. David Hocke