Krajský úřad se od prosince otevírá veřejnosti

Krajský úřad Jihočeské kraje je od prosince opět dostupnější, jelikož do obou jeho hlavních budov mohou nově návštěvníci vstupovat bez toho, aniž by jim byly na recepcích kontrolovány osobní doklady a museli procházet turnikety po vydání identifikačních karet. Cílem je zajistit vlídnější vstup do budov a ulehčení při vyřizování osobních záležitostí na krajském úřadu.  

Chceme veřejnosti návštěvu kraje co nejvíce usnadnit, protože naší filozofií je otevřený, snadno dostupný a přívětivý úřad,“ uvedl ředitel úřadu Lukáš Glaser, podle něhož pro evidenci návštěv postačí, když se návštěvníci pouze ohlásí na recepci, kde bude do elektronické knihy návštěv zaneseno jejich  jméno, příjmení a cíl návštěvy. Pracovníci recepce jim pak rádi poradí cestu k příslušnému zaměstnanci, u nějž si návštěvníci vyřídí potřebné záležitosti. 

Ředitel úřadu dále připomněl, že všichni návštěvníci i zaměstnanci úřadu musejí samozřejmě dodržovat platná hygienická opatření, vynucená stále trvající pandemií koronaviru. „Jak návštěvníky, tak zaměstnance prosíme, aby nosili respirátory a dodržovali rozestupy. Je to v zájmu zdraví nás všech,“ připomněl Glaser a ubezpečil všechny, že krajský úřad dělá pro jejich bezpečnost maximum již jen tím, že všichni zaměstnanci bez výjimky podstupují pravidelné testování na nemoc covid-19.   

09.12.2021 Bc. David Hocke