Krajský úřad Jihočeského kraje

Hejtman Martin Kuba a ředitel krajského úřadu Lukáš Glaser zahájili konferenci, která hledá cesty k účelnému využití umělé inteligence ve veřejné správě

Konference Jihočeského kraje „AI ve veřejné správě“, odstartovala ve čtvrtek 4. dubna 2024 v prostorách Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou. Do posledního místa zaplněný sál složený z řad předních odborníků na umělou inteligenci, zástupců samospráv a vedoucích zaměstnanců krajských úřadů či ministerstev přivítal hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba spolu s ředitelem krajského úřadu Lukášem Glaserem. Společnost jim dělala i umělá inteligence jménem Holly, vytvořená speciálně pro účely konference českobudějovickou společností Anycoders.

08.04.2024 Bc. David Hocke

Krajský úřad Jihočeského kraje zahajuje elektronické ověřování dokladů prostřednictvím mobilní aplikace eDoklady

Od dnešního dne, tedy čtvrtka 8. února, mají občané Jihočeského kraje možnost elektronicky prokázat svou totožnost pomocí mobilní aplikace eDoklady i přímo na pracovištích Krajského úřadu Jihočeského kraje. Tato inovativní služba je k dispozici půl roku před státem stanoveným harmonogramem a umožní Jihočechům výrazně urychlit proces ověřování svých oficiálních dokumentů. „Povinnost umožnit elektronické ověřování platí pro krajské úřady až od 1. července 2024.

08.02.2024 Bc. David Hocke

Horská Kvilda objektivem studentů. KÚ JčK vás zve na výstavu fotografií

V budově krajského úřadu Jihočeského kraje si můžete vychutnat jedinečnou výstavu fotografií, která vám předloží krajinu Horské Kvildy v jejích rozmanitých podobách, zachycenou objektivem žáků oboru Fotograf. Objevte oblast Hamerského potoka, řeky Vydry a další zákoutí Šumavy a nechte se vtáhnout do míst, která pro vás zaznamenali žáci během podzimního a jarního výukového programu „Fotografování krajinářské fotografie“. Program byl realizován na Střední škole obchodní, České Budějovice, Husova 9 v průběhu školního roku 2022/2023. 

06.02.2024 Bc. David Hocke

Workshop Radiační ochrana při havárii JE

 

14. listopadu se v Městském centru kultury a vzdělávání v Týně nad Vltavou uskutečnil seminář pro občany, dobrovolné hasiče a další zájemce v území zóny havarijního plánování JE Temelín na téma "RADIAČNÍ OCHRANA PŘI HAVÁRII JE, NOVÉ DETEKTORY PRO VEŘEJNOST, PROBLÉM PANIKY A FALEŠNÝCH ZPRÁV"

Seminář pořádal Státní ústav radiační ochrany, v.v.i., Ústav technické a experimentální fyziky ČVUT v Praze a Státní úřad pro jadernou bezpečnost ve spolupráci s Městským úřadem Týn nad Vltavou a Krajským úřadem Jihočeského kraje.

22.11.2023 Bc. David Hocke

Bezbariérová města a obce - online seminář

Krajský úřad Jihočeského kraje ve spolupráci s Národní radou osob se zdravotním postižením České republiky a Vládním výborem pro osoby se zdravotním postižením si Vás dovolují pozvat na online seminář k Národnímu rozvojovému programu mobility pro všechny - BEZBARIÉROVÁ MĚSTA A OBCE.

Cílem semináře je představit Národní rozvojový program mobility pro všechny, jehož účelem je podpořit realizaci a financování komplexních bezbariérových tras v  městech a obcích a zajistit tak svobodný pohyb všem skupinám obyvatel.

02.10.2023 Bc. David Hocke

Jihočeský kraj rozšiřuje své online služby. Kromě objednání je možné i elektronické podání formuláře

Minulé léto přišel Krajský úřad Jihočeského kraje s novinkou ve formě elektronického objednání. Obyvatelé kraje si mohou už více než rok rezervovat termín osobní schůzky online, popřípadě vyřídit svou záležitost prostřednictvím aplikace MS Teams. Právě dnes úřad přichází s významným rozšířením svých služeb Jihočechům. Online systém umožní kromě objednání i elektronické podání formuláře. „Nabídnout občanům Jihočeského kraje služby, které jim zjednoduší práci a ušetří čas. To je hlavní cíl, který jsme si dali. Jsem toho názoru, že běhat mají papíry, a ne lidé.

05.09.2023 Bc. David Hocke