Náměstek hejtmana pro školství Klíma ocenil devět vítězů soutěžního kvízu Plus v rámci projektu „Kraje pro bezpečný internet“

Devět vítězů soutěžního kvízu Plus v rámci projektu „Kraje pro bezpečný internet“ (KPBI) ocenil náměstek hejtmana pro školství Pavel Klíma. Učinil tak během slavnostního vyhlášení výsledků této soutěže ve středu 20. dubna. Klíma připomněl, že projekt odstartoval v říjnu loňského roku, skončil letos 28. února a zapojilo se do něj celkem 509 žáků a studentů základních a středních škol v Jihočeském kraji. Jeho smyslem bylo informovat mladé lidi o tom, jak se bezpečně pohybovat na internetu. Ocenění se pak konkrétně dostalo třem výhercům soutěžního kvízu Plus, kteří jej zvládli nejrychleji, dále třem účastníkům soutěžního kvízu v kategorii 8 až 12 let a třem účastníkům soutěžního kvízu v kategorii 13 let+. Všichni zúčastnění museli v rámci uvedeného kvízu zodpovědět 20 otázek.

Chci poděkovat všem, kteří se do projektu KPBI přihlásili a vítězům srdečně blahopřeji. I v rámci kybernetické bezpečnosti samozřejmě platí, že nejlepší je prevence. A jak se pohybovat bezpečně na internetu by v současné době měla být jedna ze základních gramotností člověka. Věřím, že tento projekt by tomu mohl pomoci,“ sdělil Klíma.

Celostátní projekt „Kraje pro bezpečný internet“ se koná pod záštitou Asociace krajů ČR ve spolupráci s Policií ČR a Jihočeský kraj si v něm odbyl svou premiéru. V jeho rámci byly kromě e-learningových kurzů pro žáky a studenty připraveny také lekce pro učitele, rodiče, veřejnost, sociální pracovníky a policisty. Včetně videospotů.

Více informací naleznete na: https://www.kpbi.cz/

21.04.2022 Bc. David Hocke