Pavel Klíma

Sport je jenom jeden. Náměstek Klíma ocenil handicapované sportovce

Náměstek hejtmana pro oblast školství a sportu Pavel Klíma přijal 13. listopadu účastníky sportovní akce Emil Open, kteří přišli poděkovat za dlouhodobou podporu kraje. Setkání se konalo v duchu uznání a ocenění úsilí zdravotně znevýhodněných sportovců, kteří reprezentovali Jihočeský kraj na letních hrách Emil Open na jižní Moravě.

14.11.2023 Bc. David Hocke

Vzdělání na jihu Čech musí být kvalitní, pomůže i exministr Plaga

Dostatečné množství studijních oborů, které jsou atraktivní jak pro studenty a jejich rodiče, tak pro jihočeské zaměstnavatele. Taková je ambice Jihočeského kraje. Ten si jako experta pro tuto problematiku přizval bývalého ministra školství Roberta Plagu, se kterým otevření nových studijních oborů podrobně konzultuje. Jihočeští rodiče se tak budou moci spolehnout, že jejich potomek bude studovat obor který jej nejen zajímá a baví, ale díky kterému se také jednou bez problémů uživí. 

18.10.2023 Bc. David Hocke

Jihočeský kraj gratuluje řediteli Obchodní akademie v Písku Pavlu Sekyrkovi k významnému ocenění 

Nejvyšší ocenění, jaké může pedagog získat, obdržel ředitel Obchodní akademie v Písku Pavel Sekyrka. Medaili I. stupně za dlouhodobé a vynikající působení v oblasti školství převzal z rukou ministra školství, mládeže a tělovýchovy Mikuláše Beka dne 14. září v reprezentativních prostorách Senátu České republiky.       

22.09.2023 Bc. Hana Brožková

Kapacita našich škol je dostačující, vyplývá z průzkumu Jihočeského kraje

Rychlý sběr dat provedl během prvního školního týdne Jihočeský kraj na svých školách. Cílem bylo zjistit, zda jsou stávající kapacity krajem zřizovaných školských zařízení dostačující a nebude je potřeba navýšit. Potvrdilo se, že poptávka po studiu na jihočeských školách plně odpovídá nabídce a jejich kapacity tak není v tuto chvíli potřeba operativně navyšovat. 

20.09.2023 Bc. Hana Brožková

Obědy pro jihočeské děti. O příspěvek mohou rodiny žádat už teď

Rodiny v nepříznivé finanční situaci mohou od 1. září 2023 žádat o příspěvek na školní stravování pro své děti v programu Obědy pro jihočeské děti. Za tímto účelem putuje z Jihočeského kraje 16,5 milionu korun. „Chci říct všem rodičům, kteří jsou v hmotné nouzi, ať se nestydí a opravdu si o příspěvek zažádají. Od toho jsme program spouštěli. Jihočeský kraj je připraven těmto rodinám školní obědy uhradit,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast školství Pavel Klíma.

07.09.2023 Bc. David Hocke

Na budějovické zdrávce otevřeli ordinaci dentální hygieny 

Zubní ordinaci pro služby dentální hygieny otevřeli symbolicky v první školní den na českobudějovické Střední zdravotnické škole v Husově ulici. Své teoretické znalosti zde mohou převést do praxe zdejší studenti oboru Diplomovaná dentální hygienistka. Nová, plně vybavená ordinace, za kterou škola zaplatila více než milion a půl, má status zdravotnického zařízení. Nic tedy nebrání tomu, aby mohla v budoucnu nabízet své služby i veřejnosti.  
Zubní ordinaci pro služby dentální hygieny otevřeli symbolicky v první školní den na českobudějovické Střední zdravotnické škole v Husově ulici. Své teoretické znalosti zde mohou převést do praxe zdejší studenti oboru Diplomovaná dentální hygienistka. Nová, plně vybavená ordinace, za kterou škola zaplatila více než milion a půl, má status zdravotnického zařízení. Nic tedy nebrání tomu, aby mohla v budoucnu nabízet své služby i veřejnosti.  
05.09.2023 Bc. David Hocke

Krajský příspěvek pomůže kompletně odvlhčit budovu gymnázia v Týně nad Vltavou

Odvlhčit celou budovu Gymnázia Týn nad Vltavou a postavit nový výtah. To je nelehký úkol, který o prázdninách řeší ředitel gymnázia Milan Šnorek. Jihočeský kraj mu na opravy přispěl z fondu rozvoje školství celkem čtyřmi miliony korun. Celkem jde z FRŠ na rekonstrukce jihočeských škol celkem 180 milionů. Všechny práce jsou připraveny tak, aby co nejméně narušovaly normální školní provoz. Odvlhčení proto bude hotovo k začátku školního roku, výtah pak v půlce listopadu. O tom, jak stavební práce pokračují, se během léta přijel přesvědčit náměstek hejtmana pro školství Pavel Klíma.  

28.08.2023 Bc. Hana Brožková

Do rekonstrukce Domova mládeže při uměleckoprůmyslové škole v Bechyni dal kraj téměř 27 milionů korun

Kompletně nové zázemí za necelých 27 milionů korun budou mít v Domově mládeže při Střední uměleckoprůmyslové škole v Bechyni. Celková rekonstrukce objektu je dalším projektem, který z Fondu rozvoje školství realizuje Jihočeský kraj. Celkem z něj do jihočeských školských zařízení poputuje okolo 180 milionů korun. Všechny práce jsou připraveny tak, aby se studenti, pokud možno, stěhovali na začátku školního roku už do hotového.  O tom, jak stavební práce pokračují, se během léta přijel přesvědčit náměstek hejtmana pro školství Pavel Klíma.  

25.08.2023 Bc. Hana Brožková