Nahlížení do spisu

POPIS SLUŽBY

Vzdálený přístup do spisu umožňuje oprávněným osobám seznámit se s určitým obsahem, aniž by bylo nutné se na Krajský úřad (dále jen „Úřad“) dostavit osobně. Právo nahlížet do spisu ve smyslu § 38 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „správní řád“) v sídle Úřadu, není použitím systému pro vzdálený přístup nikterak dotčeno.

Jedná se pouze o doplňkovou službu nad rámec nahlížení podle § 38 správního řádu, která neposkytuje přístup k takovým částem spisu, které obsahují obchodní, bankovní nebo obdobné zákonem chráněné tajemství, utajované informace nebo skutečnosti, na něž se vztahuje zákonem uložená nebo uznaná povinnost mlčenlivosti a jimiž je prováděn důkaz, jak je stanoveno v § 38 správního řádu. Přístup není poskytnut ani k částem spisu, o kterých to stanoví další právní předpisy. Tyto části spisu mohou být zpřístupněny k nahlížení pouze v sídle Úřadu a za zákonem stanovených podmínek.

Na vzdálený přístup (nahlížení) do spisu není právní nárok. Úřad si vyhrazuje právo službu dálkového přístupu nerealizovat, případně realizovat pouze na části spisu, které jsou v elektronické podobě.

 

PRO KOHO JE SLUŽBA URČENA?

Zejména účastníkům řízení a jejich právním zástupcům, kteří disponují Identitou občana.

JAKÝ JE POSTUP VYŘÍZENÍ?

Samotné realizaci vzdáleného přístupu do správního spisu předchází vyplnění žádosti v Portálu občana Jihočeského kraje, kterou je nutné odeslat prostřednictvím Portálu na podatelnu Krajského úřadu Jihočeského kraje. Po zpracování a vyřízení žádosti bude žadatel i osoba oprávněná ke vzdálenému přístupu informována e-mailem. Následně je možné přihlášením se prostřednictvím Identity občana (nutné!) do Portálu občana Jihočeského kraje provést vzdálený přístup do správního spisu, včetně stažení obsahu správního spisu.  Zpřístupněné spisy  jsou  umístěny v sekci MOJE SPISY.

CO POTŘEBUJI MÍT?

Identitu občana

JAKÝ JE POPLATEK ZA VYŘÍZENÍ?

Poplatek není stanoven