Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Pryč ze židle zná své jihočeské vítěze!

Marek Strnad, Michaela Kašparová a Magdaléna Zajícová. To jsou tři nejlepší běžci z celého Jihočeského kraje, kteří se zapojili do celorepublikového projektu Pryč ze židle. Ten probíhal od 12. dubna do 25. června 2021 a dal si za cíl zvednout nejenom studenty středních škol, ale i jejich rodiče, učitele, kamarády od počítačů, televize a podpořit sportování po jarní uzávěře celé republiky. Jednotlivé školy nahrávaly naběhané kilometry, a tím se sestavoval žebříček těch nejlepších. Jihočeský kraj se celkově umístil na nádherném 4. místě. Naběháno v rámci kraje bylo 24 792 km a školou s největším počtem naběhaných km se stalo Gymnázium Vítězslava Nováka z Jindřichova Hradce.

Magdaléna Zajícová, která skončila na třetím místě v rámci Jihočeského kraje naběhala 436 kilometrů a chodí na Střední zdravotnickou školu v Jindřichově Hradci. Druhé místo patří Michaele Kašparové. Ta si do svého běžeckého deníčku zaznamenala 497 kilometrů a zastupovala Gymnázium Jírovcova v Českých Budějovicích. Absolutně nejlepším běžcem se stal s počtem 789 kilometrů Marek Strnad. Ten navštěvuje Gymnázium Vítězslava Nováka v Jindřichově Hradci a jeho specialitou jsou spíše kratší, mílařské úseky. 

Všichni tři získali od náměstka hejtmana a radního pro školství Pavla Klímy poukázky do sportovního obchodu a sportovní běžecké dárky od Jihočeského kraje. „Chtěl bych všem běžcům z řad studentů, ale i z řad rodičů, učitelů, kamarádů říci jedno velké díky! A to nejenom za to, že běhali, nahrávali kilometry, reprezentovali kraj, ale i za to, že v době ne zrovna pozitivních zpráv se hecli a šli do toho naplno,“ dodal Klíma na adresu všech sportovců. 

Do projektu Pryč ze židle se celkově zapojilo 24 škol a 411 běžců z jihu Čech.
 

St, 14.07.2021 - 11:14 Bc. David Hocke