Sport je jenom jeden. Náměstek Klíma ocenil handicapované sportovce

Náměstek hejtmana pro oblast školství a sportu Pavel Klíma přijal 13. listopadu účastníky sportovní akce Emil Open, kteří přišli poděkovat za dlouhodobou podporu kraje. Setkání se konalo v duchu uznání a ocenění úsilí zdravotně znevýhodněných sportovců, kteří reprezentovali Jihočeský kraj na letních hrách Emil Open na jižní Moravě.

"Dnes se tady potkáváme s našimi handicapovanými sportovci, kteří nás reprezentovali na letních hrách Emil Open na jižní Moravě. Oceňuji, jak se staví ke svému znevýhodnění a dlouhodobě prosazuji, aby i handicapovaní sportovci byli vnímáni hlavně jako sportovci," uvedl náměstek Klíma během setkání a zdůraznil, že sport je jenom jeden. "Rád bych, kdyby se handicapovaní sportovci ucházeli o titul Sportovec roku spolu s ostatními kandidáty, bez speciálních kategorií,“ zamyslel se Klíma, kterého moc potěšilo vzpomínkové video, které si v rámci setkání všichni společně pustili. „Je krásně vidět, že jste do toho dali všechno a navíc jste si to skvěle užili,“ ocenil náměstek hejtmana pro oblast sportu.

Pavel Klíma také vyjádřil své uznání všem, kdo se na úspěších sportovců podíleli. "Vaše výsledky jsou výsledky vás, vašich rodičů, trenérů a chci vám všem za vaše zapálení a za vaše výkony moc poděkovat," dodal náměstek Klíma, který doufá, že dnešní setkání ještě posílí motivaci všech, kteří dnes a denně dokazují, že sport je pro všechny, kdo jsou ochotni věnovat mu svůj volný čas, talent a úsilí.

Více o Emil Open.

14.11.2023 Bc. David Hocke