Učitelé v rolích žáků, v Českých Budějovicích bude poprvé Učiteling

Do Jihočeského kraje poprvé zamíří projekt Učiteling. Odehraje se v pátek 22. března v Českých Budějovicích a partnerem akce je Jihočeský kraj. Lektory workshopů jsou vítězové a finalisté ceny Global Teacher Prize Czech Republic. Projekt Učiteling připravuje EDUin s Učitelskou platformou.

„Jsem moc rád, že jsme Učiteling dostali do jižních Čech. Je to důležité obzvlášť v dnešní době, kdy se kvůli neustálým diskusím o financování školství zapomíná na to podstatné. Na kvalitu výuky. To je zároveň téma, kvůli kterému jsem do funkce náměstka hejtmana šel. Učiteling a Řediteling je vlastně příležitost, jak nabídnout učitelům a ředitelům setkání s inspirativními pedagogy a jejich aktivitami. A také budeme mít možnost se podívat, jak to dělají lidé, kteří vyhráli Global Teacher Prize Czech Republic. Ti svoji školu skvěle řídí a jejich alfou omegou učení a řízení školy je prostě kvalita výuky. A o tom bude tento pátek v Českých Budějovicích. O setkání s inspirativními lidmi,“ řekl náměstek hejtmana Jihočeského kraje pro oblast školství Pavel Klíma.

Celodenní program je pro učitele ze základních a středních škol z Jihočeského kraje připravený na Střední škole polytechnické v Českých Budějovicích. Učitelé se v průběhu dne zúčastní tří různých workshopů dle vlastního výběru, a to v roli žáka. Seznámí se tak s metodami a formami výuky, které používají jejich kolegové a mohou je adaptovat pro výuku vlastní. Workshopy jsou koncipované tak, aby přinesly inspiraci napříč obory a stupni škol.

Na jihočeském Učitelingu jsou připraveny například workshopy Zážitková matematika s radostí, Zachraň racka, Výlet do doby minulé nebo Lego kostky ve výuce STEM. Během dne je připravený i program pro ředitele škol, zaměřený na budování zdravé kultury a klimatu školy, a to v rámci projektu Řediteling. Detailnější informace o projektu Učiteling lze nalézt v odkazu https://www.uciteling.cz/wp/.

19.03.2024 Bc. David Hocke