Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Zlatý erb 2019 zná výsledky krajského kola

Ceny vítězům 21.  ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb 2019 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí byly ve středu 20. 3. 2019 předány při slavnostním ceremoniálu na Krajském úřadě Jihočeského kraje, který se na pořádání akce podílel. Ceny předal soutěžícím krajský radní Antonín Krák.

V kategorii SMART CITY A NEJLEPŠÍ ELEKTRONICKÁ SLUŽBA zvítězil Jindřichův Hradec, NEJLEPŠÍ WEBOVOU STRÁNKU OBCE má Lodhéřov a NEJLEPŠÍ WEBOVOU STRÁNKU MĚSTA Volyně.

Dvacátého prvního ročníku soutěže Zlatý erb se zúčastnily obce a města z celé ČR. Celkově se letos opět zapojilo všech 14 krajů České republiky. Do soutěže bylo přihlášeno 435 projektů včetně soutěžících o Cenu ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci.  V Jihočeském kraji bylo přihlášeno 32 projektů včetně 9 turistických prezentací, kdy 4 postoupily do celostátního finále.

„Elektronika a webové portály se staly nedílnou součástí komunikace obcí a měst s občany a jsem velice rád, že jsou čím dál lepší. Dokonce i malé obce jsou schopny udělat krásné a nápadité aplikace, což se ukazuje právě díky této soutěži,“ uvedl Krák s tím, že se tu lidé dozvědí například ordinační hodiny lékaře, kdy se bude konat jednání zastupitelstva či svoz komunálního odpadu. Zároveň se tu mají možnost prezentovat i různé spolky. Od hasičů až po třeba ochotníky. "A významnou roli hrají samozřejmě také v oblasti turistického ruchu, kdy se tu návštěvníci mohou seznámit například s nabídkou místních pamětihodností nebo sítí cyklostezek,“ dodal krajský radní.

 

Ocenění v kategirii: SMART CITY A NEJLEPŠÍ ELEKTRONICKÁ SLUŽBA 

3. místo: Sezimovo Ústí: SMS info kanál

2. místo: Sezimovo Ústí: Zastupitelstvo – zvukové záznamy ve formátu MP3

1. místo: Jindřichův Hradec: Hlášení závad

 

Ocenění v kategorii: NEJLEPŠÍ WEBOVÁ STRÁNKA OBCE

3. Místo: Žár https://www.obeczar.cz

2. Místo: Staré Město pod Landštejnem http://staremestopl.cz

1. Místo: Lodhéřov https://www.lodherov.cz

 

Ocenění v kategorii: NEJLEPŠÍ WEBOVÁ STRÁNKA MĚSTA

3. místo: Tábor http://www.taborcz.eu

2. místo: Prachatice http://www.prachatice.eu

1. místo: Volyně https://www.volyne.eu

 

Do celostátního kola postupují město Volyně, obec Lodhéřov a Jindřichův Hradec s elektronickou službou. Vítězové budou slavnostně vyhlášeni na konferenci ISSS 1. dubna 2019 v Hradci Králové.

Aktuální informace o soutěži Zlatý erb najdete na www.zlatyerb.cz.

 


Další informace: 

Mgr. Jitka Hajžmanová, hajzmanova@zlatyerb.cz, tel.: 731 172 797

PhDr. Prokop Konopa, konopa@isss.cz, tel.: 603 472 333

 

06.04.2023 Bc. David Hocke