Náměstek hejtmana Krák: Znát dopravní předpisy by měli i ti nejmladší

Znát dopravní předpisy by měli i ti nejmladší. Předejde se tím nehodám dětí na jihočeských komunikacích. Uvedl to náměstek hejtmana pro dopravu Antonín Krák v rámci dopravně - bezpečnostní akce v Mateřské škole KinderGarten v Českých Budějovicích. Ta se ve spolupráci s jihočeskou policií konala v úterý 27. září.

Kvitujeme s povděkem, že se policie věnuje dopravní výchově už v mateřských školách. Jednou z priorit kraje je totiž i bezpečnost našich dětí, proto obdobné aktivity podporujeme,“ zdůraznil Krák.

Náměstek hejtmana zároveň vyzdvihl důležitost prevence. „Hustota silničního provozu roste a spolu s ní, bohužel, i počet dopravních nehod. Proto je důležité, aby se s dopravními předpisy mohly seznámit děti od nejútlejšího věku. Například touto hravou formou,“ uzavřel Krák.

27.09.2022 Bc. Hana Brožková