Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Náměstek Krák: Jihočeský kraj zdražovat jízdné nebude

V souvislosti se současnou situací a všeobecným nárůstem cen se občané ptají, jestli bude Jihočeský kraj také zdražovat jízdné. Odpověď je jednoduchá: nebude! Vedení kraje se zdražováním jízdného zabývalo v červenci a rozhodlo s ohledem na socio-ekonomickou situaci jízdné v současné době nezdražovat. 

„Je to velmi dobrá zpráva pro cestující v našich autobusech a vlacích. Vedení Jihočeského kraje rozhodlo, že minimálně do konce roku nebudeme žádné jízdné zvyšovat. Oproti jiným krajům, kde se jízdné zvedá, Jihočeši budou jezdit za současné ceny, a to minimálně do poloviny prosince, kdy nás čeká změna jízdních řádů,“ řekl náměstek hejtmana Jihočeského kraje pro dopravu Antonín Krák s tím, že vedení kraje nechce Jihočechy v této době zatěžovat dalšími náklady na život a bere je na sebe. „Za první pololetí jsme dopláceli autobusovým dopravcům v souvislosti s růstem cen PHM 16, 2 mil. Kč,“ dodal Krák.

Stejně tak se náměstek vyjádřil i k otázce omezování spojů: „Spoje omezovat zatím nebudeme. Naopak na základě žádostí některých starostů jsme některé ještě posílili. Jedná se například o školní autobusy.
 

Pá, 19.08.2022 - 07:49 Bc. David Hocke