Silniční hospodářství: Stanovení místní a přechodné úpravy provozu na silnicích I.tříd

Popis služby

• Odůvodněný návrh a žádost stanovení místní nebo přechodné úpravy provozu na pozemních komunikacích nebo užití zařízení pro provozní informace projedná a následně stanoví příslušný správní orgán s dotčenými orgány.
  • Opatření obecné povahy nebo jeho návrh zveřejní příslušný správní orgán na úředních deskách obecních úřadů v obcích, jejichž správních obvodů se opatření obecné povahy týká, jen vztahuje-li se stanovení místní nebo přechodné úpravy provozu na pozemních komunikacích k provozu v zastavěném území dotčené obce nebo může-li stanovením místní nebo přechodné úpravy provozu na pozemních komunikacích dojít ke zvýšení hustoty provozu v zastavěném území dotčené obce. Jde-li o stanovení přechodné úpravy provozu na pozemních komunikacích, nedoručuje příslušný správní úřad návrh opatření obecné povahy a nevyzývá dotčené osoby k podávání připomínek nebo námitek; opatření obecné povahy nabývá účinnosti pátým dnem po vyvěšení.

Pro koho je služba určena?

Pro fyzické a právnické osoby, které mají na umístění zájem nebo se kvůli jejich činnosti má značení povolit.

Jaký je postup vyřízení?

Řízení je zahájeno dnem podání žádosti. Pokud není součástí žádosti stanovisko dotčeného orgánu, správní orgán si jej vyžádá. Následně bude správním orgánem dle příslušných zákonných ustanovení postupováno a ve věci rozhodnuto.

Co potřebuji mít?

• Žádost obsahující předepsané náležitosti
  • Návrh na umístění dopravních značek (podrobnosti realizační dokumentace včetně zdůvodnění návrhu na stanovení úpravy provozu)
  • Stanovisko dotřeného orgánu, tj. Policie ČR, KŘ policie Jihočeského kraje, územní odbor
  • Vyjádření správce silnice I. Třídy Ředitelství silnic a dálnic ČR, správa České Budějovice

Jaká je lhůta pro vyřízení?

Zákonné lhůty na vyřízení jsou 50 až 105 dnů od podání návrhu.

Jaký je poplatek za vyřízení?

Nepodléhá správnímu poplatku.

Kdo mi pomůže?

okr. České Budějovice a Tábor – Ing. Mária Čejková – cejkova@kraj-jihocesky.cz; tel.: 386 720 138

okr. Písek – Bc. Marcela Hovorková – hovorkova@kraj-jihocesky.cz; tel.: 386 720 543