Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

SOŠ ekologická a potravinářská Veselí nad Lužnicí

Mezinárodní ekologický projekt ve Veselí nad Lužnicí

Ve dnech 5. – 9. června 2023 probíhá na Střední odborné škole ekologické a potravinářské ve Veselí nad Lužnicí 23. Mezinárodní ekologický projekt. Letošní ročník nese název „Naše země, naše budoucnost, naše zodpovědnost.“ Do Veselí nad Lužnicí se sjeli studenti z polského Cieszyna, maďarské Tokaje, rakouského Yspertalu a slovenských Rakovic, aby společně s veselskými studenty plnili úkoly v rámci pěti skupin zaměřených na jednotlivé oblasti ochrany životního prostředí. 

07.06.2023 Bc. David Hocke

Zlato i bronz pro školní minipivovar

Školní minipivovar SOŠ ekologické a potravinářské Veselí nad Lužnicí získal na nejprestižnější přehlídce piv XXXIII. Mezinárodního pivního festivalu v Litoměřicích, který se konal ve dnech 18.-22.4.2023, jednu zlatou a jednu bronzovou příčku. 

Zlatou pivní pečeť si připsal Blatský švihák tmavý v kategorii silné tmavé pivo z minipivovaru v konkurenci 33 vzorků. Bronzovou pivní pečeť v kategorii sour si odvezl Blatský beer sour. V této kategorii porotci posuzovali 26 vzorků. 

03.05.2023 Bc. David Hocke

SOŠ ekologickou a potravinářskou navštívil první náměstek hejtmana František Talíř. Vyzdvihl její technickou vybavenost i pestrost oborů

Jsem nadšený! Těmito slovy hodnotil svou návštěvu Střední odborné školy ekologické a potravinářské ve Veselí nad Lužnicí první náměstek hejtmana Jihočeského kraje František Talíř. V pátek 29. dubna mu obory, učebny, vybavení, zajímavosti či třeba úspěchy žáků představil ředitel školy Ladislav Honsa. „V gesci pana Talíře je mimo jiné životní prostředí, proto je přirozené, že o naši školu projevil zájem. Chtěli jsme mu prezentovat, že jsme moderní a atraktivní škola,“ uvedl Honsa.

05.05.2022 Bc. David Hocke

SOŠ ekologická a potravinářská Veselí nad Lužnicí má nový vzduchotechnický systém

SOŠ ekologická a potravinářská Veselí nad Lužnicí vybudovala během letních prázdnin nový vzduchotechnický systém spojený s rekuperací, který zajišťuje větrání všech učeben a laboratoří v hlavním pavilonu, tělocvičny, šaten žáků, sborovny a kanceláří. Ve škole bylo instalováno 7 vzduchotechnických jednotek, které jsou řízeny počítačem. V každé učebně je čidlo, které měří koncentraci oxidu uhličitého a zajišťuje pravidelné větrání. V horkých dnech lze systém nastavit na noční větrání, které zajistí vychlazení celé budovy.

19.10.2021 Bc. David Hocke